Marek Saganowski zaliczył premierowe trafienie w Pucharze Grecji. Dzięki jego bramce Atromitos pokonał na wyjeździe Diagoras 1-0, a po ogólnym rozrachunku 3-0 awansował do półfinału rozgrywek. W ćwierćfinale wystąpili także Marcin Baszczyński i Bartosz Tarachulski.

Atromitos po tym jak rozprawił się dwa tygodnie wcześniej z Diagorasem w Atenach 2:0, dziś dopełnił tylko formalności. Za sprawą celnej główki Marka Saganowskiego w 34. minucie, goście powiększyli przewagę w rywalizacji do 3 bramek i awansowali do półfinału Pucharu Grecji, w którym zmierzą się z Olympiakosem Volou. Na zwycięzców tej pary w finale czekać będzie AEK Ateny z Rogerem Guerreiro w składzie lub Mirosław Sznaucner i PAOK Saloniki.

W dzisiejszym meczu w Rodos, w zespole Atromitosu oprócz Saganowskiego, zagrał także Marcin Baszczyński. Były obrońca Wisły Kraków zaliczył pełne 90 minut, natomiast Sagan został zmieniony po 63 minutach gry. W zespole Diagorasu pełny mecz rozegrał Bartosz Tarachulski. 35-latek jest drugim najlepszym strzelcem z 6 golami w rewelacyjnie spisującym się zespole zaplecza Super League. Diagoras aktualnie znajduje się 1 punkt za drugim miejscem dającym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji.

Bramka Saganowskiego na 0-1