Robert Lewandowski utrzymuje świetną formę. Po dwóch bramkach wbitych Ajaxowi w Lidze Mistrzów reprezentant Polski dołożył kolejne trafienie. Po raz ósmy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu Bundesligi.

W 13. kolejce niemieckiej ekstraklasy Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem, Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim w podstawowym składzie podejmowała ekipę Eugena Polanskiego, 1. FSV Mainz 05. Urodzony w Sosnowcu 26-latek rozpoczął zawody na ławce rezerwowych.

Jako pierwsi do bramki trafili gospodarze. Już w 4. minucie potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Marco Caligiuri. BVB wyrównało osiem minut później. Najprawdopodobniej dośrodkować chciał Marco Reus, jednak piłka nie dotknęła żadnego z graczy i wpadła przy lewym słupku do bramki. W pierwszym momencie można było pomyśleć, że gola strzelił były napastnik Lech Poznań, lecz powtórki rozwiały wszelkie wątpliwości.

Dwie minuty przed przerwą „Lewy” udowodnił, że należy do czołówki europejskich napastników. Prostopadłą piłkę zagrał mu Mario Götze. 24-latek w niekonwencjonalny sposób opanował piłkę i wspaniałym lobem pokonał bezradnego Christiana Wetklo. W 73. minucie murawę opuścił kapitan naszej kadry, którego zmienił Kevin Großkreutz.

Mistrz Niemiec szczęśliwie awansował na pozycję wicelidera. Stało się tak, gdyż dotychczas wyprzedzające go zespoły Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Eintrachtu Frankfurt w bezpośrednim pojedynku podzieliły się punktami (1:1). Drużyna Polanskiego jest ósma.