Borussia Dortmund pokonała u siebie Werder Brema 1:0 (0:0) w meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie.

Napastnik reprezentacji Polski trafił do siatki w 55. minucie spotkania. „Lewy” otrzymał dokładne podanie z prawego skrzydła od Marco Reusa i z bliskiej odległości nie dał szans na skuteczną interwencję Sebastianowi Mielitzowi. W pierwszej połowie bliski zdobycia gola był także Jakub Błaszczykowski, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Skrzydłowy BVB przebywał na boisku do 68. minuty, kiedy zastąpił go Pierre-Emerick Aubameyang. Lewandowski rozegrał pełne 90 minut, natomiast Łukasz Piszczek przechodzi rehabilitację po operacji kontuzjowanego biodra i najprawdopodobniej opuści całą rundę jesienną.

Dzięki wygranej, Borussia z kompletem punktów prowadzi w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Werder obecnie plasuje się na 5. miejscu z sześcioma „oczkami” na koncie, ale niemal na pewno po zakończeniu kolejki jego pozycja będzie niższa.