ADO Den Haag pewnie pokonało u siebie Groningen 3:0 (1:0) w 29. kolejce Eredivisie. Euzebiusz Smolarek w 79. minucie strzelił bramkę. Został on zmieniony w 88. minucie przez Ali’ego Boussabouna.

Przez cały mecz dominowali gospodarze. Smolarek mógł strzelić bramkę już w 10. minucie, ale minimalnie przestrzelił głową, po dośgodkowaniu z rzutu rożnego. Pierwszy gol padł w 38. minucie. Strzelcem został Charlton Vicento, a asystował mu Christian Supsepa. Druga bramka padła w 59. minucie. Strzelił ją głową Kenneth Omeruo, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tjarrona Chery’ego.

Wynik spotkania ustalił Smolarek, po asyście strzelca pierwszej bramki. Jest to drugi gol Polaka w tym sezonie Eredivisie.

Obecnie ADO zajmuje 14. pozycję w tabeli (32 punkty), a Groningen jest 12. i ma trzy „oczka” więcej.