Przemysław Trytko zdobył swoją trzecią w tym sezonie bramkę dla Carl Zeiss Jena w wygranym 2:1 (0:0) meczu z rezerwami Herthy Berlin. W ekipie gości całe zawody rozegrał także Gracjan Horoszkiewicz.

Były zawodnik Jagiellonii Białystok zdobył bramkę w 10. minucie drugiej połowy. Rezultat już pięć minut później podwyższył Tino Schmidt. Stołeczni gracze nie dali jednak za wygraną, czego efektem był gol Tima Schefflera z 74. minuty. Było to jednak wszystko, co mogli zdobić w dniu dzisiejszym przyjezdni i trzy punkty pozostały w Jenie.

FCC jest wiceliderem rozgrywek, lecz nie ma szans na powrót do trzeciej ligi, gdyż liderujący RB Lipsk Vincenta Rabiegi ma aż 18 punktów przewagi. Drugi zespół Herthy spadł na dziewiątą lokatę.