Piotr Zieliński i Wojciech Pawłowski zagrali w sparingowym meczu Udinese Calcio, w którym ich zespół pokonał Arta/Cedarchis 7:0 (3:0). 19-letni pomocnik rozegrał świetne zawody, które przypieczętował zdobytym golem.

Obaj Polacy wyszli w podstawowym składzie swojej drużyny. Już w 2. minucie Zieliński, który zmienił numer na koszulce na „21”, przeprowadził akcję środkiem boiska i podał do Roberto Pereyry, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W pierwszej połowie, która trwała zaledwie 30 minut, padły jeszcze dwie bramki dla Udinese, a ich autorami byli Danilo (13. minuta) oraz Matej Vydra (17. minuta). Po zmianie stron nadal dominował zespół grający w Serie A, czego dowodem było trafienie Jadsona z 32. minuty.

Pięć minut później do siatki trafił Zieliński. Polak otrzymał podanie przed polem karnym od Pereyry i precyzyjnym strzałem w prawy róg bramki nie dał szans bramkarzowi. W 43. minucie z boiska zszedł Pawłowski, który nie miał ani jednej szansy się wykazać. Jego miejse zajął Simone Scuffet.

W 47. minucie Pereyra przeprowadził świetną indywidualną akcję, jednak jego strzał obronił golkiper rywali. Do odbitej przez niego piłki dopadł jednak Jadson i umieścił ją w bramce. Wynik spotkania ustalił precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Andrea Lazzari w 50. minucie.

Udinese Calcio – Arta/Cedarchis 7:0 (3:0)