W spotkaniu 17. kolejki cypryjskiej Laiki Bank League Omonia Nikozja przegrała na wyjeździe 1:3 (0:1) z AEL-em Limassol. Autorem honorowego trafienia dla przyjezdnych został Łukasz Gikiewicz.

Polak po tym, jak w środowym meczu pucharowym zmarnował rzut karny, dzisiejszy pojedynek rozpoczął na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się po przerwie zmieniając Platiniego. Wówczas jego ekipa przegrywała 0:1 po trafieniu Jorge Monteiro. Pięć minut po zmianie stron na dwubramkowe prowadzienie gospodarzy wyprowadził Andrija Kaluđerović. W 63. minucie po raz szósty w tym sezonie do siatki trafił Gikiewicz. Jego gol niewiele dał, gdyż Omonia straciła w końcówce trzecią bramkę. Rzut karny pewnie wyegzekwował Monteiro.