Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu Monachium w spotkaniu przeciwko swoim byłym kolegom z Borussii Dortmund w 10. kolejce Bundesligi. Ostatecznie ekipa z Bawarii zwyciężyła w tym spotkaniu 2:1.

Kibice w Monachium byli światkami dobrego spotkania, w którym to podopieczni Jürgena Kloppa jako pierwi wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Marco Reusa w 31. minucie.

Po zmianie stron grę zdominowała ekipa gospodarzy, ale długo nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Romana Weiderfellera. Dokonał tego dopiero w 72. minucie Lewandowski, który pokonał golkipera BVB strzałem zza pola karnego. Wynik ustalił w 85. minucie Arjen Robben z rzutu karnego.

W barwach Borussii całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, który w 62. minucie został ukarany żółtą kartką. Lewandowski grał do 88. minuty, kiedy to został zmieniony przez Sebastiana Rode.