SV Darmstadt 98 przegrało 1:3 (0:1) z Arminią Bielefeld w meczu dwunastej kolejki 3. Fußball-Ligi. Drugiego ligowego gola zdobył Kacper Tatara, który przebywał na boisku przez całe spotkanie.

Napastnik mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie w 17. minucie, jednak minimalnie chybił. W 35. minucie Hanno Behrens sfaulował w polu karnym Johannesa Rahna i sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę pewnie wykorzystał Felix Burmeister.

W 53. minucie do siatki strzałem z 16 metrów trafił Pascal Testroet. Sześć minut później nadzieje miejscowym kibicom przywrócił snajper z Polski. Arminia, mimo, że od 67. minuty po drugiej czerwonej kartce, którą otrzymał Christian Müller musiała grać w dziesiątkę strzeliła jeszcze jedną bramkę. W 78. miucie cudownym uderzeniem z 20 metrów popisał się Sebastian Hille.

Ekipa z Darmstadt znajduje się na pozycji spadkowej (10 punktów). „Niebiescy” są czwarci z 24 „oczkami”.