W spotkaniu 12. kolejki Bundesligi Bayern Monachium wygrał 4:0 (2:0) z TSG Hoffenheim. Jedną z bramek w tym meczu zdobył Robert Lewandowski, dla którego jest to szósta bramka w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy.

Poza kadrą „Wieśniaków” znalazł się Eugen Polanski, natomiast obecny kapitan reprezntacji Polski wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy.

Wynik pojedynku otworzył w 23. minucie potężnym strzałem z dystansu Mario Götze, a pięć minut przed końcem pierwszej połowy piłkę w siatce po dograniu Arjena Robbena głową umieścił Lewandowski. W 82. minucie role się odmieniły. To Polak asystował, a na listę strzelców wpisał się holenderski skrzydłowy. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył Sebastian Rode po podaniu powracającego do gry po 18-tygodniowej przerwie Bastiana Schweinsteigera.