Žalgiris Wilno zrobił kolejny krok w drodze do obronienia Pucharu Litwy. Zwycięzcy z ubiegłego roku pokonali w V rundzie Tauras Tauragė 3:0 (1:0). Swój wkład w zwycięstwo miał Kamil Biliński, który zdobył jedenastą bramkę w sezonie.

Polak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Napastnik, który zamiast niego zagrał od pierwszych minut również strzelił gola. Calum Elliot w 43. minucie wykorzystał dośrodkowanie Ramūnasa Radavičiusa i trafił głową do siatki.

W 60. minucie czerwoną kartką został ukarany piłkarz gości, Georgas Freidgeimas. Trener Marek Zub wykorzystał chwilę, kiedy litewski obrońca opuszczał boisko i wprowadził roszadę w składzie. Strzelca gola zmienił Kamil Biliński.

Zmiana okazała się trafiną decyzją, bo Polak już osiem minut po wejściu na murawę strzelił bramkę. Asystował mu Andrei Nagumanov. Ostatni gol padł w doliczonym czasie gry. Dogranie Bilińskiego wykorzystał Pavel Komolov.

24-latek ma w obecnym sezonie na swoim koncie już jedenaście goli. Dziesięć razy strzelał w litewskiej ekstraklasie i dziś dołożył trafienie w Lietuvos Futbolo Taurė.