Hannover 96 zremisował u siebie z zespołem 1. FSV Mainz 05 2:2 (1:1) w spotkaniu 32. kolejki 1. Bundesligi. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w tym spotkaniu strzelił wprowadzony na boisko w 36. minucie Artur Sobiech.

Dobrze mecz rozpoczęli goście. 25 minut po pierwszym gwizdku Wolfganga Starka, Nicolai Muller wykorzystał błąd Jana Schlaudraffa i przechwycił piłkę. Później pozostało mu wykończyć akcję i strzelić obok bezradnego Zielera.

W 36. minucie kontuzji doznał napastnik Hannoveru 96 – Mohammed Abdellaoue. Zmienił go Artur Sobiech, który potrzebował dokładnie 68 sekund na to, aby pokonać golkipera gości. Było to czwarte trafienie Polaka w tym sezonie.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkania ponownie z dobrej strony pokazał się reprezentant Polski. Artur Sobiech otrzymał piłkę na 40 metrze od bramki i świetnie podał piłkę Mame Dioufowi, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości.

W 79. minucie Shawn Parker popędził prawym skrzydłem, a kiedy znalazł się na wysokości pola karnego dograł do dobrze ustawionego Nicolaia Mullera, który strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, ustalając jednocześnie wynik na 2:2.

Hannover 96 zajmuje obecnie dziewiątą pozycję w lidze i w dalszym ciągu ma realne szanse na dostanie się do europejskich pucharów.