David Blacha strzelił jedną z bramek dla Wehen Wiesbaden w wygranym 3-1 meczu 5. kolejki niemieckiej 3. Ligi przeciwko drużynie rezerw Werderu Brema. Było to pierwsze trafienie Blachy w obecnym sezonie.

Blacha wpisał się na listę strzelców w 90. minucie ustalając wynik spotkania. Nie był to jedyny Polski akcent w tym spotkaniu. W drużynie gospodarzy oprócz Blachy kibice przez 78 minut obserwowali grę Sebastiana Mrowca, zaś cały mecz z ławki oglądał Jarosław Lindner. W drużynie rezerw Werderu cały mecz zagrał Rafał Kazior, a na ostatnie 8 minut trener desygnował do gry Martina Kobylańskiego. Wśród powołanych na to spotkanie zabrakło Maika Lukowicza. Wehen po 5. kolejkach jest na 13. miejscu w ligowej tabeli, zaś rezerwy Werderu okupują 17. miejsce.