Ben Starosta błyszczy w filipińskiej ekstraklasie. Zakontraktowany niedawno obrońca zdobył dzisiaj swoją drugą bramkę, a jego Global FC rozgromiło na wyjeździe Philippine Army FC 6:0 (2:0).

Polak rozpoczął spotkanie 4. kolejki United Football League w podstawowym składzie. W 27. minucie zdobył on drugiego na azjatyckich boiskach gola wykorzystując podanie Patricka Reichelta. W 36. minucie przepiękną „przewrotką” popisał się Misagh Bahadoran.

Pięć minut po zmianie stron sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jeffrey Christiaens. Pomocnik 25 minut później ponownie wpisał się na listę strzelców.

W 79. minucie Starostę zastąpił Matthew Uy. To właśnie Filipińczyk w 87. minucie zdobył piątą bramkę dla swojej ekipy. Ostatnie trafienie było autorstwa Marvina Angelesa.