Artur Sobiech strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie Bundesligi. Jego Hannover 96 przegrał jednak z HSV 1:2 (0:1). Polak na boisku przebywał od 66. minuty.

H96 miał świetną okazję na objęcie prowadzenia w 23. minucie. Z rzutu karnego Jaroslava Drobnego nie był w stanie pokonać jednak Joselu. Czeski bramkarz zdołał obronić jego uderzenie, a już trzy minuty później gospodarze z Hamburga objęli prowadzenie. Piłkę we własnej bramce umieścił były piłkarz Wisły Kraków Marcelo.

Pięć minut po zmianie stron prowadzenie HSV podwyższył Marcell Jansen. W 63. minucie z ławki za Christiana Schulza wszedł Sobiech i już trzy minuty później strzelił kontaktową bramkę dobijając uderzenie głową Marcelo, które trafiło w poprzeczkę.