W meczu sparingowym niemiecki Bayer Leverkusen Arkadiusza Milika i Sebastiana Boenischa pokonał zespół Seweryna Michalskiego – KV Mechelen 2:0 (2:0). Jedną z bramek strzelił napastnik reprezentacji Polski.

Milik oraz Boenisch wybiegli w podstawowym składzie, natomiast były gracz GKS-u Bełchatów rozpoczął mecz na ławce. Gospodarze objęli prowadzenie po dwudziestu minutach. Po nieszczęśliwej interwencji bramkarz Wouter Biebauw wpakował piłkę do własnej bramki. Polski napastnik do siatki trafił w 43. minucie. W 62. minucie zastąpił go Stefan Kießling.

Seweryn Michalski na placu gry przebywał przez ostatni kwadrans. Był to dla niego pierwszy poważny mecz w barwach nowego klubu. Wcześniej grał on bowiem w sparingach z Kampenhout SK (8:0), KSC Grimbergen (3:0) i  K Rupel Boom FC (9:0). Chwilę później murawę opuścił również Sebastian Boenisch, którego zastąpił Leart Paqarada.