W V rundzie Pucharu Turcji Trabzonspor wygrał po rzutach karnych z Kasımpaşą Spor Kulübü. Bohaterem „Bordowo-Niebieskich” został Adrian Mierzejewski, który doprowadził do remisu w samej końcówce podstawowych 90 minut.

Reprezentant Polski rozpoczął zawody na ławce rezerwowych. Już w 7. minucie wrzutkę z rzutu wolnego zamienił na gola Özer Hurmacı. Od początku drugiej odsłony na murawie przebywał były gracz Polonii Warszawa. Zmienił on Gustavo Colmana.

Jego wejście polepszyło grę Trabzonsporu, lecz nie potrafili oni pokonać Andreasa Isakssona. Udało się dopiero 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu. Głową futbolówkę między słupkami umieścił Mierzejewski.

Dodatkowe 30 minut nie rozstrzygnęło, kto przejdzie dalej, więc potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się goście, którzy zwycięstwo zawdzięczają w dużej mierze swojemu bramkarzowi, Toldze Zenginowi. Ostatecznie seria „jedenastek” zakończyła się rezultatem 2:4.