Borussia Dortmund pewnie pokonała TSG Hoffenheim 3:1 (2:0) w meczu 19. kolejki Bundesligi. Asystę przy drugiej bramce dla BVB zaliczył kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski.

W podstawowym składzie gospodarzy znalazło się miejsce dla trzech Polaków. Od pierwszych minut zagrali Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Piłkarze Borussii od początku dominowali. W ciągu ośmiu pierwszych minut trzy sytuacje miał Lewandowski, jednak strzały Polaka dobrze bronił Tom Starke.

W 16. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Shinji Kagawa. Japończyk wykorzystał stratę Sebastiana Rudego, minął obrońcę i strzelił obok bezradnego bramkarza Hoffenheim. W 31. minucie było już 2:0 dla BVB. Błaszczykowski dokładnie dośrodkował do Großkreutza, a Niemiec tylko dostawił nogę.

W 55. minucie fantastyczną akcję przeprowadził duet Großkreutz – Kagawa. Japończyk podał do Niemca, a ten widząc wychodzącego z bramki Starke, odegrał piętą do Kagawy, który strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu.

Osiem minut później honorową bramkę dla przyjezdnych strzelił Fabian Johnson. Źle w tej sytuacji zachował się Piszczek, który pozwolił na dośrodkowanie Edsonowi Braafheidowi. W 72. i w 76. minucie kolejne okazje do strzelenia bramki miał Lewandowski, jednak Polakowi ponownie zabrakło szczęścia.

W 77. minucie boisko opuścili Błaszczykowski i Lewandowski. W ich miejsce weszli Ivan Perišić i Lucas Barrios. Piszczek rozegrał całe spotkanie.

Po spotkaniu oceny piłkarzom wystawił renomowany serwis Goal.com. Najlepszą notę z Polaków otrzymał Błaszczykowski – „7”. Nieco słabiej zostali ocenieni Piszczek – „6,5” oraz Lewandowski – „6”. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Kagawa.