Klub trzech polskich zawodników Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego oraz Łukasza Piszczka, Borussia Dortmund wygrała swoje wczorajsze spotkanie z VfL Wolfsburg 2-0.

Jakub oraz Łukasz pojawili się na boisku w ciągu tego meczu, jednak Lewandowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie spotkania praktycznie nie działo się nic ciekawego. Piłka ciągle rozgrywana był w środkowej części boiska, a zawodnicy nie kwapili się o strzały na bramki.

Pierwsza bramka padła w 50 minucie gry, kiedy to Nuri Sahin potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości.

W 67 minucie gry, doskonałe podanie Kevina Grosskreutza wykorzystał Kagawa i po długim rogu strzelił bramkę na 2-0.

Błaszczykowski zagrał od pierwszych minut w tym spotkaniu, zszedł w 76 minucie, a zastąpił go Mario Goetze. Łukasz Piszczek w 85 minucie na placu gry zastąpił Grosskreutza. Tak jak wspominałem wcześniej Robert Lewandowski nie wystąpił w tym spotkaniu.