Piłkarze Borussi Dortmund prowadzonej przez Juergena Kloppa zrobili kolejny krok w drodze ku mistrzostwie Niemiec wygrywając z FC St. Pauli 2:0. Cały mecz w ekipie z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek, a Robert Lewandowski przebywał na murawie do 88. minuty.

Od samego początku gospodarze narzucili swój styl rywalom, i tak też było do samego końca pojedynku. Już w pierwszej połowie meczu Lucas Barrios zdobył bramkę, natomiast w drugiej połowie spotkania wynik na 2:0 ustalił R. Gunesch (samobójcza).

W meczu swoje okazje miał także reprezentant Polski – Robert Lewandowski. Najpierw strzelił zza pola karnego minimalnie obok słupka, a później jego uderzenie w dobrym stylu obronił bramkarz.

Po sobotnim meczu Borussia zwiększyła do 13 punktów przewagę nad drugim w tabeli Bayerem. W Niedzielę zespół z Leverkusen zagra ze Stuttgartem.