Borrusia Dortmund pokonała w wyjazdowym meczu FSV Mainz 1:2. Bramkę na wagę zwycięstwa podopiecznych Jürgena Kloppa strzelił obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek.

W wyjściowym składzie drużyny gości wystąpiło dwóch Polaków – Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek, a w drużynie gospodarzy Eugen Polanski.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Mainz. W 33. minucie po fatalnym błędzie Piszczka piłkę do bramki bronionej przez Romana Weidenfellera skierował Nicolai Müller. Goście odpowiedzieli dopiero w drugiej połowie, a w rolach głównych wystąpili dwaj Polacy- Piszczek i Lewandowski. Zwłaszcza ten pierwszy niezwykle udanie zrehabilitował się za błąd przy bramce dla gospodarzy.

Pierwsza bramka to dośrodkowanie Piszczka do Lewandowskiego, który bez przyjęcia przedłużył piłkę do Perišica, a ten skierował piłkę do bramki. Po zdobytym golu goście zaczęli przeważać na boisku, jednak swoich akcji nie potrafili zakończyć skutecznym strzałem.

Kiedy wszyscy myśleli, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Borussia wywalczyła rzut wolny, a piłka po dośrodkowaniu w pole karne została wybita przez bramkarza Mainz, Heinza Müllera. Sporo metrów przed polem karnym do opadającej piłki dopadł Łukasz Piszczek, który z miejsca oddał strzał, a kozłująca piłka minęła wszystkich graczy na swojej drodze i wpadła do bramki. Reprezentant Polski utonął w objęciach kolegów z drużyny.

W 86. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zastąpił Gündogana. Robert Lewandowski grał do 75. minuty, został zmieniony przez Barriosa. Piszczek i Polanski grali do końca.