Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe 2:0 z FC Nuernberg. Na boisku zobaczyliśmy wszystkich, trzech Polaków występujących w drużynie mistrza Niemiec. Po spotkaniu, asystą pochwalić się może Łukasz Piszczek.

Łukasz Piszczek jako jedyny z polaków rozegrał całe zawody. Do 72. minuty na placu gry mogliśmy oglądać Roberta Lewandowskiego. Tym razem nasz super-snajper nie był tak widoczny i nie strzelił bramki. Został zmieniony przez Lukasa Barriosa, który w 82. minucie zdobył bramkę ustalającą wynik meczu. Wcześniej, w 49. minucie bramkę zdobył Sebastian Kehl. Warto zanotować, że przy golu asystował mu Łukasz Piszczek. Polak poszedł na przebój prawym skrzydłem, podał po ziemi do Kehla, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. Do 88. minuty na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski. Kapitan reprezentacji Polski zagrał niezłe spotkanie. W miejsce Kuby na placu gry zameldował się Guldogan.

Dzięki tej wygranej, Borussia ma 3 punkty przewagi nad drugim Bayernem i przynajmniej do soboty będzie liderem Bundesligi.

FC Nürnberg – Borussia Dortmund 0:2 (0:0)