0dn.8godz.47min.
11.50 X4.10 26.80 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Borussia wreszcie zwycięska

Borussia Dortmund nie potrafiła wygrać od pięciu kolejek ligowych. Fatalna passa została przerwana dzięki dzisiejszej bardzo cennej wygranej nad bezpośrednim rywalem również walczącym o utrzymanie Freiburgiem 3:0 (1:0).

Łukasz Piszczek uporał się z kontuzją mięśnia uda, przez którą nie zagrał w meczu z Augsburgiem i wybiegł w podstawowym składzie. Jakub Błaszczykowski zasiadł na ławce. Polski pomocnik także nie wystąpił w ostatnim meczu BVB, a także w starciu inaugurującym rundę wiosenną, ponieważ zmagał się z infekcją wirusową.

Prowadzenie wicemistrzom Niemiec dał w 9. minucie Marco Reus wykorzystując dogranie Pierre-Emericka Aubameyanga, który bezsprzecznie był najlepszym graczem na boisku. Gabończyk strzelił w drugiej połowie dwie bramki dla Borussii, dzięki czemu drużyna awansowała na 16. miejsce w tabeli Bundesligi.

Jakub Błaszczykowski w 68. minucie zameldował się na murawi. Polak zmienił nowego piłkarza „Żółto-Czarnych” Kevina Kampla.