Borussia Dortmund nie potrafiła wygrać od pięciu kolejek ligowych. Fatalna passa została przerwana dzięki dzisiejszej bardzo cennej wygranej nad bezpośrednim rywalem również walczącym o utrzymanie Freiburgiem 3:0 (1:0).

Łukasz Piszczek uporał się z kontuzją mięśnia uda, przez którą nie zagrał w meczu z Augsburgiem i wybiegł w podstawowym składzie. Jakub Błaszczykowski zasiadł na ławce. Polski pomocnik także nie wystąpił w ostatnim meczu BVB, a także w starciu inaugurującym rundę wiosenną, ponieważ zmagał się z infekcją wirusową.

Prowadzenie wicemistrzom Niemiec dał w 9. minucie Marco Reus wykorzystując dogranie Pierre-Emericka Aubameyanga, który bezsprzecznie był najlepszym graczem na boisku. Gabończyk strzelił w drugiej połowie dwie bramki dla Borussii, dzięki czemu drużyna awansowała na 16. miejsce w tabeli Bundesligi.

Jakub Błaszczykowski w 68. minucie zameldował się na murawi. Polak zmienił nowego piłkarza „Żółto-Czarnych” Kevina Kampla.