Borussia Dortmund zremisowała na własnym stadionie z VfB Stuttgart 0:0 w dziesiątej kolejce 1. Bundesligi. W barwach gospodarzy cały mecz zaliczyli Robert Lewandowski, a także Łukasz Piszczek.

W kadrze meczowej BVB nie znalazł się za to Jakub Błaszczykowski, który dochodzi do siebie po kontuzji stawu skokowego.

W 29. minucie bramkę dla zespołu gospodarzy mógł zdobyć Mats Hummels. Najpierw uderzenie reprezentanta Niemiec obronił Sven Ulreich, a potem dobitkę głową Hummelsa z linii bramkowej wybił Arthur Etienne Boka.

Po godzinie gry pięknym podaniem popisał się Marco Reus, a idealnej sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystał Julian Schieber.

W 73. minucie gorąco zrobiło się pod bramką BVB. Po błędzie defensywy gospodarzy pierwszą bramkę w tym meczu mógł zdobyć Vedad Ibisević. Jednak świetnie interweniował Roman Weidefeller. Piłkę odbitą przez golkipera gospodarzy zabrał Ibrahima Traoré, ale jego strzał także obronił bramkarz mistzów Niemiec

Robert Lewandowski mógł rozstrzygnąć mecz na korzyść Borussii. W 88. minucie. Polak znalazł się w dogodnej pozycji. Niestety, jego uderzenie trafiło w poprzeczkę.