1. FC Nürnberg zremisowało na własnym boisku 1:1 (1:1) z Borussią Dortmund. W pierwszym składzie BVB wyszła trójka reprezentantów Polski – Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Ten ostatni zdobył bramkę.

Pierwsze dziesięć minut należało do gości. Zawodnicy Borussii stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, a gospodarze bronili się. W 18. minucie ładnym uderzeniem z 30 metrów popisał się Sebastian Kehl, ale Raphael Schäfer z trudem zdołał wybronić strzał kapitana BVB.

Po półgodzinie gry na stadionie w Norymberdze padła pierwsza bramka. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym piłkę do bramki Romana Weidenfellera wpakował Tomas Pekhart.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Dziesięć minut później gola strzelił Jakub Błaszczykowski. Polak najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i uderzył do pustej bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Borussii. To oni przeprowadzali groźne akcje i starali się strzelić bramkę na 1:2. W 51. minucie dobrą akcję przeprowadził Błaszczykowski. Polak podał do dobrze ustawionego Marco Reusa, ale Niemiec nie potrafił umieścić piłki w bramcę.

Pod koniec meczu obie drużyny bardzo ambitnie próbowały strzelić zwycięską bramkę, ale nikt nie potrafił rozstrzygnąć losów tego meczu.

Jakub Błaszczykowski został zdjęty w 79. minucie. Zmienił go Kevin Großkreutz.