Borussia Dortmund przegrała 2:3 z Olympique Marsylią i ostatecznie pogrzebała szanse na kontynuację gry w europejskich pucharach. Mimo, że do przerwy prowadziła, a pierwszą bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski.

Wszyscy trzej Polacy rozegrali pełne 90. minut. W 23. minucie w dużym zamieszaniu w polu karnym Marsylii Robert Lewandowski zgrał do Błaszczykowskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. Niespełna 10 minut później było już 2:0, gdy z rzutu karnego Steve’a Mandandę pokonał Mats Hummels. Wydawało się, że Borussia pójdzie za ciosem i utrzyma choćby korzystny wynik, ale to Olympique strzelił gola do szatni.

Po zmianie stron było już tylko gorzej, bowiem drużyna z Dortmundu pozwoliła sobie jeszcze na stratę dwóch goli i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3.

W innym meczu grupy F, Arsenal grał z Olympiakosem. W bramce „Kanonierów” stanął Łukasz Fabiański. Wynikało to z tego, że Arsenal pewny awansu zagrał w mocno okrojonym składzie. I drużyna z Grecji w pełni z takiej szansy skorzystała, bo wygrała 3:1, a przy porażce Borussii zajął 3. miejsce dające grę w rozgrywkach Ligi Europy. Niestety polski bramkarz musiał opuścić plac gry już w 25. minucie z powodu groźnie wyglądającej kontuzji kolana.