W 10. kolejce niemieckiej Bundesligi w „polskim” meczu Borussia Dortmund rozgromiła FC Köln aż 5:0. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Robert Lewandowski.

To był mecz jednej drużyny. Dortmundczycy dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Prowadzenie już w 7. minucie spotkania dał Shingi Kagawa. W 25. podwyższył Schmelzer. Pod koniec pierwszej połowy swoją pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Lewandowski, który z każdym kolejnym meczem umacnia swoją pozycję w ataku Borussii.

Pięć minut po wznowieniu gry ponownie na listę strzelców wpisał się polski napastnik, a ostatniego gola dla Borussii strzelił w 66. minucie Sebastian Kehl, po asyście Jakuba Błaszczykowskiego.

W drużynie z Dortmundu w podstawowym składzie na boisko wybiegli Robert Lewandowski, a także Łukasz Piszczek i obaj zagrali całe spotkanie. Po zmianie stron na boisku zameldował się Błaszczykowski, który zmienił Mario Götze.

W ekipie z Kolonii grało dwóch Polaków – Adam Matuszczyk grał do końca, ale jedynym jego osiągnięciem jest żółta kartka zdobyta już w 6. minucie meczu oraz Sławomir Peszko, który został zmieniony po przerwie.