Piłkarze Borussii Dortmund urządzili sobie prawdziwą strzelnicę w meczu 6. kolejki Bundesligi przeciwko imienniczce z Monchengladbach. BVB pokonało na Signal Iduna Park rywali aż 6:1. Hat-trickiem popisał się niezawodny Pierre-Emerick Aubameyang, który przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Mimo że obie drużyny zupełnie inaczej rozpoczęły sezon – gospodarze sobotniej potyczki świetnie weszli w rozgrywki i nie zanotowali porażki, natomiast goście grali „w kratkę“, to chyba nikt nie spodziewał się tak okazałej wygranej BVB. Ekipa z Dortmundu zagrała jednak bardzo pewnie i zasłużenie rozbiła rywali.

Wielkie strzelanie rozpoczął Maximilian Philipp w 28. minucie. Niedługo później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, a tuż przed przerwą gola dołożył jeszcze Pierre-Emerick Aubameyang.

Po zmianie stron czołowy strzelec BVB strzelił jeszcze dwie bramki, a w 79. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Weigl. Gości było stać tego dnia tylko na gola honorowego, strzelonego w 66. minucie przez Larsa Stindla.

Po tym zwycięstwie Borussia Dortmund awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi, natomiast Aubameyang został liderem klasyfikacji strzelców. Łukasz Piszczek spędził na boisku 69 minut i zaprezentował się z dobrej strony.