Arsenal Londyn nadal poszukuję bramkarza, który znacznie wzmocniłby grę obronną zespołu. Takim graczem mógłby być Artur Boruc, który jest niezadowolony ze swojej pozycji w Fiorentinie.

Boruc trafił do włoskiego klubu latem obecnego roku. Poprzedni klub Polaka – Celtic Glasgow wzbogacił się na transferze o 1,7 mln funtów. Mimo bardzo dobrych występów bramkarza reprezentacji Polski w meczach przedsezonowych, trener Fiorentiny Sinisa Mihajlović zdecydował, że pierwszym bramkarzem klubu z Florencji będzie nadal Sebastien Frey.

„Nie jestem szczęśliwy z tej sytuacji. Nie przywykłem do siedzenia na ławce. Jeśli ta sytuacja się nie zmieni, to odejdę z Fiorentiny zimą lub latem” – zapowiedział Boruc.

Zainteresowany sprowadzeniem Boruca jest trener Arsenalu – Arsene Wenger. Francuz nie jest w pełni zadowolony z postawy swoich podstawowych bramkarzy – Manuela Almunii i Łukasza Fabiańskiego. Być może londyński klub złoży ofertę już zimą. Ewentualny transfer prawdopodobnie spowodowałby odejście jednego z dwóch polskich bramkarzy w Arsenalu: Fabiańskiego lub Wojciecha Szczęsnego.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.