fortuna

Boruc: Spełniają się moje marzenia

Od wczoraj nowym zawodnikiem angielskiego Southampton jest Artur Boruc. Polak, który od momentu opuszczenia w lecie Fiorentiny był wolnym zawodnikiem, nie ukrywa radości z trafienia do Premier League.

Boruca, jako wolnego zawodnika nie obowiązywało zamknięcie okna transferowego i mógł w każdej chwili dołączyć do nowego zespołu. Trafił do Premier League, ligi, w której zawsze chciał grać.

– Nie mogę się już doczekać gry w najlepszej lidze świata, reprezentując barwy Southampton. Tęskniłem za grą i naprawdę bardzo się cieszę, że w końcu znalazłem odpowiedni klub. Moje marzenia się spełniają. – powiedział Boruc oficjalnej stronie internetowej Świętych.

Polski golkiper będzie trzecim bramkarzem na St. Mary’s Stadium, o miejsce w pierwszym składzie zmuszony będzie rywalizować z Kelvinem Davisem oraz Paulo Gazzanigą.

– Zobaczymy jak to wszystko się potoczy w najbliższych tygodniach. Dam z siebie 100% i będę próbował wskoczyć do bramki Southampton. Lubię wyzwania, jestem ambitny, więc wszystkim to wyjdzie na dobre. – dodał.

O nowym nabytku wypowiedział się także trener drużyny Świętych, Nigel Adkins, który docenia wielkie doświadczenie Polaka.

– Artur posiada ogromne doświadczenie z Celticu, Fiorentiny oraz reprezentacji Polski. Mamy teraz trójkę bramkarzy, co jest ważne, bo jesteśmy zabezpieczeni w wypadku jakiegoś urazu. Paulo to młody bramkarz i radzi sobie bardzo dobrze, a każdy wie jak bardzo cenie Kelvina. I teraz przyszedł Artur z ogromnym bagażem doświadczenia.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.