fortuna

Boruc poprosił o zgodę na odejście z Fiorentiny

Mimo obowiązującego jeszcze rok kontraktu, Artur Boruc zwrócił się do działaczy Fiorentiny, z prośbą o wydanie zgody na zmianę przez niego klubu. Władze „Violi” nie chcą na siłę zatrzymywać Polaka i pozwolą mu odejść.

W kontrakcie byłego reprezentanta Polski zawarto klauzulę, umożliwiającą przedłużenie umowy bramkarza do czerwca 2014 roku. Według doniesień portalu Violanews.com, 32-latek zażądał podwyżki zarobków z 1 do 1,3 mln euro za sezon. Działacze Fiorentiny nie przystali na propozycję Boruca.

W związku z tym Polak postanowił poprosić władze „Violi” o wydanie zgody na jego odejście z zespołu. – Kontrakt Boruca jest nadal ważny, ale zgłosił on chęć zmiany klubu. Chciałby zagrać w innej lidze – zdradził na łamach włoskich mediów Daniele Prade, dyrektor sportowy ACF Fiorentina.

Obecny klub 32-latka nie będzie robił mu problemów i jeśli do klubu wpłynie konkretna oferta, zostanie ona przyjęta. Nie od dziś wiadomo, że marzeniem Boruca jest gra w Premier League i najprawdopodobniej właśnie w Anglii będzie kontynuować karierę.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.