W meczu 1. kolejki francuskiej Ligue 1 Girondins Bordeaux pokonało na wyjeździe Evian Thonon Gaillard 3:2 (2:1). Pierwszą bramkę dla „Żyrondystów” zdobył w 11. minucie Ludovic Obraniak, który rozegrał w tym meczu 69 minut.

Reprezentant Polski zainaugurował nowy sezon w najlepszy możliwy sposób, bowiem już w 11. minucie skierował piłkę do siatki gospodarzy. Chwilę później drugą bramkę dołożył Yoan Gouffran, jednak już w 17. minucie do stanu 1:2 doprowadził Daniel Wass.

Kiedy wydawało się, że w drugiej połowie to gospodarze rzucą się do ataków już 7 minut po wznowieniu gry po przerwie bramkę na 3:1 zdobył Henri Saivet, a asystował mu nie kto inny jak Obraniak. Gospodarze zdołali zdobyć jeszcze bramkę w 90. minucie za sprawą Sabera Khelify, jednak na doprowadzenie do wyrównania nie starczyło już czasu.

Obraniak opuścił boisko w 69. minucie, kiedy zmienił go Nicolas Maurice-Belay.