Sebastian Boenisch zaliczył pierwszy oficjalny występ po piętnastu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Polak zagrał w barwach drugiej drużyny Werderu Brema w meczu z Rot-Weiß Erfurt, który zakończył się remisem 1:1 (1:1).

2-krotny reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie na lewej obronie Werderu II. Przed spotkaniem media spekulowały, czy zawodnik zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu na mecz z Kaiserslautern. Trener Thomas Schaaf zdecydował jednak, że lepiej, aby Polak zagrał w drugiej drużynie, występującej w trzeciej lidze.

Wynik spotkania otworzył w 6. minucie Onur Ayik, wyprowadzając zespół z Bremy na prowadzenie. Już siedem minut później wyrównał Smail Morabit. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania.