fortuna

Boenisch czwartym Polakiem w Borussii Dortmund?

Sebastian Boenisch może podpisać kontrakt z Borussią Dortmund – informuje portal Futbolnews.pl. Agent reprezentanta Polski prowadzi negocjacje nie tylko z zespołem mistrza Niemiec, ale także z Celtikiem Glasgow.

24-letni obrońca bezskutecznie poszukuje nowego klubu od końca czerwca, kiedy wygasła jego umowa z Werderem Brema. Początkowo wydawało się, że piłkarz szybko znajdzie nowego pracodawcę, bowiem niemal pewne były jego przenosiny do VfB Stuttgart, jednak po zakończeniu EURO 2012, „Die Schwaben” zrezygnowali z zatrudnienia Polaka.

Później media donosiły o zainteresowaniu ze strony m. in. Evertonu i Newcastle United, nie zostały one oficjalnie potwierdzone. Następnie defensor otrzymał propozycję testów w Celtiku Glasgow i West Ham United, jednak nie chciał ich przyjać. Niedługo później zmienił zdanie i był sprawdzany przez Stoke City.

Do podpisania kontraktu jednak nie doszło i Boenisch nadal jest wolnym zawodnikiem. Jeżeli informacje portalu Futbolnews.pl są prawdziwe, 24-latek w BVB pełniłby rolę pierwszego zmiennika Łukasza Piszczka i Marcela Schmelzera. W Celtiku również nie miałby szans na grę w pierwszym składzie i początkowo byłby tylko rezerwowym.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.