Jakub Błaszczykowski po wielomiesięcznej przerwie wreszcie wystąpił w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Borussii Dortmund. Reprezentant Polski pojawił się w końcówce zremisowanego 1:1 (0:0) meczu z Anderlechtem.

Pomocnik znalazł się meczowej kadrze wicemistrzów Niemiec po raz pierwszy od 25 stycznia. Tego dnia, w pierwszych minutach meczu z Augsburgiem (2:2), Polak zerwał bowiem więzadło krzyżowe przednie i czekał go długi rozbrat z piłką. Do treningów wrócił w sierpniu, jednak od początku września zmagał się z kontuzją mięśnia czworogłowego.

W dzisiejszym meczu przeciwko mistrzowi Belgii poza kadrą znalazł się Łukasz Piszczek, natomiast Jakub Błaszczykowski zasiadł na ławce. Niemcy objęli prowadzenie w 58. minucie po bramce Ciro Immobile. Nie zdołali jednak dotrzymać prowadzenia do końcowego gwizdka – w 84. minucie do remisu doprowadził Aleksandar Mitrović. Kilkadziesiąt sekund później na placu gry, ku radości fanów BVB, pojawił się zdrowy już Błaszczykowski, zmieniający Shinjiego Kagawę. Borussia dzięki zdobytemu punktowi utrzymała się na pierwszym miejscu w tabeli grupy D.