Jakub Błaszczykowski w ostatnich meczach coraz częściej otrzymuje szansę na grę w pierwszym składzie Borussii Dortmund. Mimo tego Polak nie jest zadowolony ze swojej pozycji w niemieckim klubie i rozważa odejście z zespołu.

Kapitan reprezentacji Polski jest daleki od swojej szczytowej formy. Mimo asysty w ostatnim meczu z Augsburgiem, po raz kolejny zebrał bardzo niskie oceny. – Zbyt często grał niezdarnie, pospiesznie i tchórzliwie – napisał „RevierSport”.

Podobna sytuacja miała miejsce w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Olympique Marsylii. – Nie do końca jestem zadowolony z tego, jak jestem wykorzystywany w klubie – powiedział rozgoryczony piłkarz w pomeczowym wywiadzie dla Polsatu Sport.

Błaszczykowski nie gra regularnie, a kiedy występuje od pierwszych minut, to zostaje zmieniony po około godzinie gry. Dodatkowo narzeka na zbyt duże obciążenie obowiązkami defensywnymi i nie wyklucza odejścia z zespołu z Dortmundu.

– No cóż, czekamy do grudnia. Pewne rzeczy kiedyś się zawsze kończą. Jeśli nie mam zbyt dużej okazji, aby często grać, to chciałbym spróbować swoich sił niekoniecznie w Dortmundzie – przyznał zawodnik.

Zainteresowana wypożyczeniem „Kuby” może być Wisła Kraków, która w ostatnim czasie ma problemy ze zdobywaniem bramek. Dyrektor sportowy „Białej Gwiazdy” Stan Valckx na bieżąco monitoruje sytuację Polaków w klubach zagranicznych.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.