fortuna

Błaszczykowski: Nie zabraknie nam determinacji

Jakub Błaszczykowski jest przekonany, że reprezentanci Polski zrobili wszystko, aby dobrze przygotować się do EURO 2012. Kapitan „biało-czerwonych” gwarantuje, że kadrowiczom nie zabraknie determinacji, woli walki i wiary w zwycięstwo.

– Ostatnie wielkie turnieje były dla nas nieudane, ale jestem pewien, że zrobiliśmy wszystko, żeby do EURO 2012 przygotować się jak najlepiej. Wydaje mi się, że mamy dobrą drużynę i zawodników, którzy potrafią przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Musimy wyjść na boisko i pokazać to, co mamy w spodniach
– powiedział „Kuba” na konferencji prasowej”.

– Do EURO 2012 przygotowywaliśmy się przez 2,5 roku, a w piątek czeka nas pierwszy egzamin. Jedno mogę obiecać – na pewno nie zabraknie nam determinacji, woli walki i wiary w zwycięstwo. Wszyscy marzyliśmy o tym, by zagrać w takiej imprezie i teraz będziemy chcieli spełniać swoje marzenia – zapewnił skrzydłowy Borussii Dortmund.

Błaszczykowski wypowiedział się również na temat piątkowego rywala reprezentacji Polski – Grecji.

– Grecja to dobry europejski zespół, który w eliminacjach do EURO 2012 stracił mało bramek. Nie chodzi jednak tylko o dobrą defensywę, bo ci zawodnicy stanowią dużą siłę jako drużyna. Mamy jednak plan, jak sforsować ich obronę i na nim się skoncentrujemy – dodał 26-latek.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.