fortuna

Błaszczykowski: Nie osiągnęliśmy założonego celu

Kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski, w pomeczowym wywiadzie dla telewizji TVP, ocenił turniej w wykonaniu „biało-czerwonych”, podsumował spotkanie z Czechami, a także podziękował kibicom za ich wsparcie.

– Suma sumarum były naprawdę piękne momenty, ale na koniec nie osiągnęliśmy założonego celu i ocena naszego występu na turnieju musi być negatywna – powiedział na wstępie „Kuba”.

26-latek przyznał, że głównym powodem porażki z Czechami, była konieczność zaryzykowania w ataku, a co za tym idzie, większego odkrycia się przed rywalami.

– W pierwszej części spotkania stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie udało się ich wykorzystać. W drugiej połowie sytuacja wymagała od nas tego, byśmy się bardziej odkryli. Wiedzieliśmy, że będziemy narażeni na kontrataki Czechów. Nasi rywale wykorzystali jedną z takich okazji
– podsumował skrzydłowy Borussii Dortmund.

Reprezentant Polski podziękował także kibicom, którzy do ostatniego gwizdka sędziego, wspierali swoim dopingiem kadrowiczów.

– Chciałbym podziękować wszystkim naszym kibicom za to, co dzięki nim przeżyliśmy w ostatnich dniach. Ich wsparcie było ogromne, bardzo dziękujemy za to, że w nas wierzyli – stwierdził Błaszczykowski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.