fortuna

Błaszczykowski na celowniku Juventusu

Jak informuje gazeta „Corriere dello Sport”, trenerowi Juventusu Turyn, Antonio Conte, spodobała się gra Jakuba Błaszczykowskiego. Włoch jest zdecydowany, aby ściągnąć skrzydłowego Borussii Dortmund do swojego klubu.

Początkowo sądzono, że Conte przyglądał się grze Roberta Lewandowskiego, jednak według dziennikarzy, celem jego obserwacji stał się kapitan reprezentacji Polski. Włoski trener z trybun oglądał mecze „biało-czerwonych” z Grecją i Rosją, natomiast spotkanie z Czechami obejrzał w swoim telewizorze.

Według „Corriere dello Sport”, Błaszczykowski idealnie nadawałby się do taktyki 4-3-3, preferowanej przez szkoleniowca Juventusu. Polak miałby zastąpić słabo spisującego się Simone Pepe oraz odchodzącego Milosa Krasicia.

O pozyskanie wycenianego na 8 mln euro piłkarza, „Juve” będzie musiało stoczyć walkę z czołowymi zespołami Premier League. Zainteresowanie „Kubą” wykazują: Arsenal Londyn, Tottenham Hotspur oraz Liverpool FC.

Dodatkowo z pozyskania 26-latka nie rezygnuje Lazio Rzym. Dyrektor sportowy tego klubu, Igli Tare, z trybun oglądał polskiego pomocnika podczas wczorajszego spotkania. Włoch przyglądał się także grze Eugena Polanskiego.

Tymczasem według niemieckich mediów, Błaszczykowski nie zamierza latem zmieniać klubu i jest bliski przedłużenia wygasającej za rok umowy z Borussią Dortmund.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.