fortuna

Błaszczykowski bliski przedłużenia umowy z BVB

Jak donosi gazeta „DerWesten”, Jakub Błaszczykowski jest bliski przedłużenia kontraktu z Borussią Dortmund. Obecna umowa wygasa 30 czerwca 2013 roku, ale reprezentant Polski podjął już decyzję o podpisaniu nowej.

Według niemieckich mediów do porozumienia ma dojść najpóźniej pod koniec miesiąca. Mistrzowie Niemiec od 22 do 29 lipca będą przygotowywać się do nowego sezonu w szwajcarskim Bad Ragaz. Ośrodek ten jest własnością Wolfganga Voege, agenta „Kuby”. Właśnie w tych dniach najprawdopodobniej dojdzie do przedłużenia kontraktu.

Błaszczykowski, podobnie jak Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, nie rozpocznie z drużyną przygotowań zaplanowanych na 4 lipca. Reprezentanci Polski mają wolne do 17 lipca i dopiero wtedy pojawią się na treningach.

Pierwsze oficjalne spotkanie w nowym sezonie, Borussia Dortmund rozegra 12 sierpnia, kiedy zmierzy się z Bayernem Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec.

Być może na boisku zobaczymy polskiego skrzydłowego, który nie będzie już grał w koszulce z napisem „Kuba”. Według „RuhrNachrichten”, na plecach 26-latka pojawi się jego nazwisko.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.