W meczu 31. kolejki Eredivisie PSV Eindhoven pokonało u siebie NEC Nijmegen 2:1 (0:1). Cały mecz między słupkami rozegrał Przemysław Tytoń. Polak popełnił błąd przy puszczonym golu, lecz na jego szczęście PSV zdołało wygrać.

NEC strzeliło bramkę już w 7. minucie. Z rzutu wolnego strzelał Lasse Schøne, a Tytoń odbił piłkę przed siebie. Niestety najbliżej stał Navarone Foor i umieścił on piłkę głową w bramce.

Gospodarzom udało się wyrównać dopiero w drugiej połowie. Po podaniu Driesa Mertensa bramkę w 68. minucie zdobył 18-letni obrońca Jetro Willems. Uderzył on przy prawym słupku zewnętrznym podbiciem lewej stopy.

Dwadzieścia minut później piłkę z lewej strony wrzucał Jeremain Lens. Głową próbował strzelać Georginio Wijnaldum, ale zderzył się on z bramkarzem, który odbił piłkę. Do futbolówki najszybciej dobiegł Jan Vennegoor of Hesselink i ustalił wynik spotkania na 2:1.

PSV z 60 punktami zajmuje piąte miejsce w tabeli Eredivisie. NEC ma o 20 mniej „oczek” i jest na 11. miejscu.