fortuna

Białkowski piłkarzem Notts County

Bartosz Białkowski został nowym piłkarzem Notts County. 24-letni bramkarz podpisał 3-letni kontrakt z 7. zespołem League One. Ostatnio występował w Southampton FC, jednak klub nie przedłużył z nim wygasającej umowy.

– Jestem bardzo podekscytowany, że jestem tutaj, że dołączyłem do tak wielkiego klubu jak Notts County i mam nadzieję, że w przyszłym roku wywalczymy awans do wyższej ligi – powiedział Białkowski na łamach oficjalnej strony internetowej „Srok”.

– Przybyłem tutaj, bo chcę grać w piłkę nożną i dołożę wszelkich starań, aby udowodnić, że mogę być czołowym bramkarzem. Nie zrezygnowałem z kadry narodowej i nadal chce grać dla Polski
– dodał polski bramkarz.

W pozytywnym tonie na temat nowego zawodnika, wypowiedział się Kevin Pilkington, trener bramkarzy Notts County. – On jest atletyczny, wysoki, dobrze kopie piłkę, więc mam nadzieję, że dokona wielkich rzeczy dla Notts County – przyznał Pilkington.

Białkowski ostatnio był piłkarzem Southampton, do którego trafił wiosną 2006 roku. W żadnym sezonie nie zdołał wywalczyć pozycji pierwszego bramkarza. Dwukrotnie był wypożyczany na krótki okres czasu do Ipswich Town oraz Barnsley. W sumie w barwach „Świętych” rozegrał 40 spotkań, w których 45 razy wyciągał piłkę z siatki.

W zakończonym sezonie wystąpił w 8 meczach, a 12-krotnie pokonywali go zawodnicy rywali. W Championship zagrał tylko raz, w rozegranym 10 grudnia meczu z Blackpool (2:2).

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.