Filip Kurto, nie zdołał uchronić Rody Kerkrade przed kolejną bolesną porażką w tym sezonie. W sobotę Roda przegrała na wyjeździe z Twente Enschede 0:2. Po przegranej piłkarze z Kerkrade nadal plasują się na szesnastym miejscu w tabeli.

Przez niespełna trzy kwadransy pierwszej połowy spotkania zespół gości dzielnie bronił wyniku remisowego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu gospodarze wyszli na prowadzenie 1-0. Gola do szatni zdobył Castaignos.

Losy zwycięstwa Twente rozstrzygnęły się w 56. minucie, kiedy po asyście Hölschera futbolówkę w bramce Rody Kerkrade umieścił Chadli.

Minutę po stracie drugiego gola na placu gry pojawił się Mikołaj Lebedyński. Polski napastnik zmienił Monteyne’ a.

Cały mecz na ławce Rody spędził rezerwowy bramkarz, Mateusz Prus.