Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Hamburgerem SV 1:1. Bramkę na wagę cennego punktu zdobył w doliczonym czasie gry Jakub Błaszczykowski.

Juergen Klopp kolejny raz dał szansę Robertowi Lewandowskiemu, który wraz z Łukaszem Piszczkiem wybiegł na boisko w pierwszym składzie. Na ławce ponownie zasiadł, borykający się z drobnymi kłopotami zdrowotnymi, Jakub Błaszczykowski.

Z polskiego tria najsłabiej po raz kolejny zresztą, spisał się Lewandowski za którego w 62 minucie wszedł Błaszczykowski, jego rajdy mogły się podobać tak jak i mocny strzał pod poprzeczkę z ostatnich sekundach meczu dający wyrównanie. Był to dopiero 3. gol naszego reprezentanta w tym sezonie i pierwszy w rundzie rewanżowej.

Łukasz Piszczek, który przyzwyczaił nas do dobrej formy i tym razem zaliczył solidny występ choć nie ustrzegł się błędów – w 58 minucie ograł go Eljero Elia i gdyby nie świetna interwencja Weidenfellera mogło by skończyć się utratą bramki. Sam również mógł ją zdobyć jednak po rykoszecie trafił w słupek.

Borussia ma 66 punktów i o 8 wyprzedza drugi w tabeli Bayer Leverkusen. „Aptekarze” swój mecz graja jednak dopiero w niedzielę, jeśli wygrają, zmniejsza stratę do lidera do pięciu punktów.

Hamburger SV – Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

1:0 – van Nistelrooy 39′ (k.)
1:1 – Błaszczykowski 90+2′