Coraz lepiej w lidze belgijskiej poczyna sobie Waldemar Sobota. Były zawodnik Śląska Wrocław we wczorajszym spotkaniu ligowym zdobył swojego premierowego gola dla Club Brugge. Zespół Polaka zremisował ze Charleroi Sporting Club 2:2 (0-2).

Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców już w trzydziestej minucie spotkania, kiedy skutecznie wykończył asystę Victora Vazqueza. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy zespół gości poszedł za ciosem i podwyższył swoje prowadzenie do dwóch goli.

W drugich trzech kwadransach gospodarze spokojnie ruszyli do odrabiania strat. Kontaktowego gola w 61. minucie zdobył Pollet. Ambitnie grający gospodarze wyrównali na nie, co ponad dwadzieścia minut przed końcem meczu. Na listę strzelców wpisał się Kaya.

Waldemar Sobota rozpoczął niedzielne spotkanie w wyjściowej jedenastce. Na ostatnie siedem minut na boisku pojawił się Fatai, który zmienił Sobotę.

Po dziewiętnastej kolejce Club Brugge zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli ligowej.