Robert Lewandowski strzelił gola w wygranym 2-1 meczu 4. kolejki Bundesligi przeciwko Augsburgowi. Polak wpisał się na listę strzelców w 77. minucie meczu, wyrównując stan pojedynku. Kapitan reprezentacji Polski zagrał całe spotkanie.

Bayern Monachium nie zachwyca formą na początku sezonu, ale mimo tego nie traci punktów. W 43. minucie Esswein wyprowadził gośći na prowadzenie i wynik ten utrzymywał się aż do 77. minuty, wówczas Bawarczycy sforsowali obronę gości i za sprawą gola Robert Lewandowskiego wrócili do gry o 3 punkty. Widmo utraty pierwszy w sezonie punktów wisiało nad gospodarzami aż do 90 minuty, wówczas Douglas Costa upadł w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił będący ostatnio w świetnej formie Thomas Müller. Sam rzut karny budzi wiele kontrowersji, gdyż Brazylijczyk dołożył sporo od siebie. Bayern po 4. kolejkach z kompletem punktów zajmuję 2. miejsce.