Dariusz Dudka zadebiutował w Lidze Mistrzów, a za razem wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie w barwach Auxerre. Polak wystąpił na lewej obronie w spotkaniu przeciwko Realowi Madryt i zagrał bardzo dobrze.

Nominalnie lewym obrońcom w Auxerre jest Jean-Pascal Mignot, jednak z wczorajszego meczu wyeliminowała go kontuzja. Trener Jean Fernandez zdecydował się wystawić na jego miejsce Dudkę, co okazało się bardzo dobrą decyzją.

Mimo że spotkanie zakończyło się porażką 0:1 zespołu z Burgundii to Polak zaprezentował się bardzo solidnie i nie popełniał błędów, choć często musiał toczyć pojedynki z Karimem Benzemą i Cristiano Ronaldo. Dobrze zagrał także w ofensywie, oddając dwa groźne strzały, które z trudem obronił Iker Casillas.

Według brytyjskiego serwisu Goal.com Dudka zasłużył na ocenę „7”. „Bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań w obronie, pokazał się również pod bramką rywali. Bardzo solidny występ” – dodali dziennikarze portalu. Lepszą notę w drużynie otrzymał tylko Adama Coulibaly – „8”.

Ireneusz Jeleń wszedł na boisko w drugiej połowie jednak tego występu nie zaliczy do udanych. Polski napastnik zmarnował dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki i został oceniony na „5”.

Jerzy Dudek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Realu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.