W meczu o Superpuchar Europy FC Barcelona pokonała po dogrywce 5-4 Seville, barwy której reprezentuję Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik zagrał całe spotkanie i nie przeszkodziło mu w tym nawet pęknięte żebro. Piłkarz Sevilli doznał urazu w pierwszej części dogrywki.

Kibice oglądający rywalizację hiszpańskich klubów o Superpuchar Europy byli świadkami prawdziwej piłkarskiej uczty. Mecz toczył się na wysokich obrotach od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelanie rozpoczął w 3 minucie Ever Banega, którego precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego zmusiło Marca- Andre ter Stegena do wyciągnięcia piłki z siatki. Leo Messi pokazał światu, że i jemu wykonywanie rzutów wolnych nie jest obce, dwukrotnie uderzył na tyle precyzyjnie, że Barcelona wyszła na prowadzenie. Obie bramki padły po przewinieniach Grzegorza Krychowiaka. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Rafinha i zwycięzcy Ligi Mistrzów schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę rozpoczął popis Luisa Suareza, który potwierdza, iż nie bez powodu znalazł się wśród trzech najlepszych zawodników w Europie. Wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone, ale piłkarze z Andaluzji pokazali ogromną wolę walki i za sprawą goli strzelonych przez Reyesa, Gameiro i Konopliankę doprowadzili do niemożliwego, czyli w tym przypadku do dogrywki. Decydującego o triumfie gola strzelił w 115. minucie Pedro, który jest łączony z transferem do Manchesteru United.

Grzegorz Krychowiak zakończył mecz z pękniętym żebrem oraz żółtą kartką. Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w grze Polaka, ale informacje dotyczące stanu zdrowia reprezentanta Polski są optymistyczne i nie ma zagrożenia, iż Adam Nawałka nie będzie mógł skorzystać z jego usług.