Filip Kurto po raz pierwszy w Eredivisie zanotował asystę w meczu 28. kolejki przeciwko Willem II Tilburg. Spotkanie zakończyło się przegraną drużyny polskiego bramkarza 1:2 (0:1).

W 39. minucie Willem II Tilburg wyszło na prowadzenie. Prostopadłym podaniem popisał się Messaoud, a w sytuacji sam na sam z Filipem Kurtą bardzo dobrze zachował się Ben Sahar bez trudu umieszczając piłkę w bramce.

Jeszcze przed przerwą powinien zostać podyktowany rzut karny dla drużyny FC Dordrecht jednak sędzia nie zauważył ręki w polu karnym. W 60. minucie drugą bramkę zdobył Ben Sahar dobijając strzał Armenterosa.

Tuż przed końcem meczu polski bramkarz dalekim wykopem uruchomił Anthony’ego Biekmana, który po opanowaniu piłki minął golkipera gospodarzy i umieścił piłkę w pustej bramce.