fortuna

Awans zespołu Łuby do islandzkiej ekstraklasy

Vikingur Olafsvik, którego zawodnikiem jest Tomasz Łuba, pokonało na wyjeździe z KA Akureyri 4:0 (0:0) w meczu 21. kolejki 1 Deild Karla. Dzięki wygranej, zespół Polaka zapewnił sobie awans do islandzkiej ekstraklasy.

Polski piłkarz wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny i przebywał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego. W obecnym sezonie, Łuba zagrał we wszystkich, 21 meczach Vikinguru, w każdym przez pełne 90 minut. Oprócz 25-latka, takim samym dorobkiem może pochwalić się tylko bramkarz, Einar Hjörleifsson.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 75. minucie, a jej autorem był Edin Beslija. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Torfi Karl Ólafsson. W 87. minucie gospodarze kontynuowali swój festiwal strzelecki i do siatki trafił Eldar Masic. Wynik meczu trzy minuty później ustalił Björn Pálsson.

Dzięki wygranej, przed ostatnią kolejką, Vikingur zajmuje 2. miejsce w tabeli i ma dziewięć punktów przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem. Awans z pierwszej pozycji zapewnił sobie już wcześniej Thór Akureyri.

1 Deild Karla – 1. kolejka

KA Akureyri – Vikingur Olafsvik 0:4 (0:0)
Beslija 75, Ólafsson 85, Masic 87, Pálsson 90

Sędzia:
Magnús Þórisson

Żółte kartki: Beciri (Vikingur)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.